Problem z farba angelus

Buty to oczko w głowie każdego sneakerheada - dział jest poświęcony pielęgnacji, renowacji i konserwacji obuwia. Materiały do testów oraz wiedza merytoryczna dostarczane są przez sklep multirenowacja.pl.
Regulamin forum
Obrazek

Problem z farba angelus

Postautor: krzaki48 » 24 paź 2017, 7:01

Witam
Ostatnio zacząłem zabawę z malowaniem butów i od razu mam mały problem. Chciałem przemalować białe reeboki na kolor play in the sand ( beżowy ) a wyszło coś zdecydowanie ciemniejszego wpadającego w łososiowy. Jest Ktoś mi w stanie powiedzieć czy wina leży we mnie ( dopiero druga para butów która zrobiłem ) a może to wina butów ? Zdjęcia postaram się wrzucić później
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzaki48

Pozytywy: 0
Negatywy: 0

Re: Problem z farba angelus

Postautor: runeone » 24 paź 2017, 11:33

bez zdjec cizko powiedziec ..
buty byly BIALE BIALE ?
You are not your thoughts. You are not your story. You are not your body.
Experience your thoughts, experience your story, experience your body, as none of it will last.
Awatar użytkownika
runeone

Postautor: krzaki48 » 24 paź 2017, 11:46

Teraz w pracy jestem i jak na złość zapomniałem zrobic zdjęć po. Buty białe, uprzednio wyczyszczone i przygotowane acetonem do malowania. Coś tam wyczytałem, ze farba mogła się utlenic i tak mogło być bo przed malowaniem leżała otwarta kilka godzin (błąd nowicjusza). Zdjęcia postaram się wrzucić jak tylko wrócę do domu.

Pytanie jeszcze jedno małe. Jesli buty reklamują się jako skórzane , to wierzchnia warstwa, Lekko gumowa w kolorze białym
Jest to tylko farba czy już skóra ?
Awatar użytkownika
krzaki48

Postautor: runeone » 24 paź 2017, 12:08

Prawde powiedziawszy nie spotkalem sie by farba sciemniala
od bycia otwartą, w całej swoj malarskiej karierze - zgestniec czy wyschnac oczywiscie ...
moze lekko zminic kolor po wyschnieciu ale tez tylko raczej w jakims malo widzialnym zakresie ..
maznij farba na jakims innym materiale i pokaz fotki ..
Experience your thoughts, experience your story, experience your body, as none of it will last.
Awatar użytkownika
runeone

Postautor: krzaki48 » 24 paź 2017, 12:12

Dobra wstawię fotki około 17 jak wrócę z pracy
Awatar użytkownika
krzaki48

Postautor: krzaki48 » 24 paź 2017, 16:06

Okej a więc wrzucam zdjęcia farby jak powinna wyglądać oraz buta po malowaniu (nie jest skończony stąd te prześwity) oraz przed
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla porównania wrzucam moje tubulary w tym samym kolorze, materiał to prawdopodobnie filc(też wymagają kosmetyki :P )
Obrazek

BTW
na zdjęciu białego buta widać, że ma pęcherzyki powietrza z przodu, ktoś wie jak się tego pozbyć w bezpieczny sposób ?

Być może jestem przewrażliwiony i zbyt poważnie podchodzę do tematu ale na moje oko to jest całkiem inny kolor, jak już wspomniałem coś a'la łososiowy
Awatar użytkownika
krzaki48

Postautor: runeone » 24 paź 2017, 21:16

dales malutkie fotki roznie oswietlone .. widac niby sie sie troche rozni ...
na probce

Obrazek

Twoj kolor wyglad a jeszcze inaczej... #262

zrob testa pomaluje kartoinik kolorem poloz obok butów i cyknij jedna fote ... w dobrze oswietlonym mijescu np balkon w dzien
percepcja kolorow jest tak zalezna od czynnikow zewnetrznych ze ciekzo pwoiedziec imo
na podstawie tego co pokazujesz co sie dzieje
ale najmniej prawdopodobne ze Ci farba od otwarcia zminila kolor
Awatar użytkownika
runeone

Postautor: multirenowacja.pl » 25 paź 2017, 11:03

Pamiętaj, by ZAWSZE przed malowaniem wykonać próbę (np. na małym fragmencie języka), by zweryfikować przed robotą efekt jaki osiągniesz. Na różnych skórach, materiałach ta sama farba potrafi prezentować się zupełnie inaczej. Czasem sytuację potrafi zmienić druga lub trzecia warstwa. Zwróć również uwagę na pędzelki. Bywa, że wcześniej używany, a niedomyty dokładnie pędzelek potrafi zupełnie odmienić kolor farby :)
Awatar użytkownika
multirenowacja.pl

Rozmiar: 45
Ulubiona marka: Yanko

Postautor: krzaki48 » 25 paź 2017, 17:14

A czy ktoś wie jak się pozbyć albo dobrze zamaskować bąble widoczne na zdjęciu białego buta ? Można zerwać tą warstwę ?
Awatar użytkownika
krzaki48

Wróć do Pielęgnacja i renowacja