Haluksy a kicksy

Wszystko, co dotyczy obuwia - nie tylko biegowego.
Regulamin forum
Obrazek

Haluksy a kicksy

Postautor: zybcyk92 » 09 maja 2014, 18:05

Elko. Mam pytanie, do ludzi którzy mają podobny problem do mnie czyli posiadają haluksy. :( Konkretnie chodzi mi o buty w połączeniu z haluksami, a nie samo schorzenie. Sprawa wygląda następująco. Zastanawiam się nad kupnem Flyknitów ale boje się że będzie to tragicznie wyglądało. Kiedyś mierzyłem Roshe w których widać całą krzywiznę stopy jak to ktoś nawinął i w efekcie wyszła niezła padaka. Z racji tego że w moim zacnym mieście nie ma żadnego poważniejszego sklepu z butami po za jakimiś sieciówkami typu Sizeer czy ostatnio głośny CitySport, nie mam opcji zmierzenia ich, więc mógłby ktoś podzielić się swoim doświadczeniem z łaski swojej :D
Obrazek
Awatar użytkownika
zybcyk92

Rozmiar: XL/10
Pozytywy: 3
Negatywy: 0

Re: Haluksy a kicksy

Postautor: geruj » 10 maja 2014, 4:53

pozostają ci tylko Ewingi;) a poważnie mój brat młodszy też ma haluksy i niestety tylko jakieś basketowe kiksy wchodzą w grę w tym układzie.Reszta jest arcykomicznym tworem na stopach...
#fuckhypeshit

klim pisze:hah co za ułom. to że mam mało postów to coś znaczy ? beka grana. Jak chcesz tak bardzo wiedzieć to jestem ze starej generacji shc konto 2k11 więc zluzuj typie, kurwa forumowiczu za dyche.
Awatar użytkownika
geruj

Rozmiar: 8,5 - 9 us
Ulubiona marka: Dobre.
Pozytywy: 9
Negatywy: 1

Postautor: wookash » 10 maja 2014, 9:39

Ja mam lekkie haluksy, szeroka stopę, rozmiar12us i mam nitki, chukki, wszystko ok wygląda. Owszem w roszach to tragedia ale np we fluxach tego nie widac
Awatar użytkownika
wookash
Zaufany sprzedawca

Rozmiar: XL/12-12.5US
Pozytywy: 61

Postautor: zybcyk92 » 10 maja 2014, 16:36

Ja mam w sumie spore haluksy, i na roshach właśnie był dramat. W sumie szybciej zdjąłem niż założyłem bo nie mogłem na to patrzeć :D

geruj pisze:pozostają ci tylko Ewingi;) a poważnie mój brat młodszy też ma haluksy i niestety tylko jakieś basketowe kiksy wchodzą w grę w tym układzie.Reszta jest arcykomicznym tworem na stopach...

Niee powiem Ci, że nie jest źle. 2/3 moich butów to biegówki i daję radę. Fakt faktem widać to, ale aż tak nie kuje w oczy, żeby ludzie od razu ogarnęli sprawę.
Obrazek
Awatar użytkownika
zybcyk92

Postautor: geruj » 10 maja 2014, 19:33

Mój ojciec śmiga na korty w eqt supportach a też ma spory kłopot z tym i wygląda nieco pokracznie z "naszego" punktu widzenia.
#fuckhypeshit

klim pisze:hah co za ułom. to że mam mało postów to coś znaczy ? beka grana. Jak chcesz tak bardzo wiedzieć to jestem ze starej generacji shc konto 2k11 więc zluzuj typie, kurwa forumowiczu za dyche.
Awatar użytkownika
geruj

Postautor: Perzon » 10 maja 2014, 21:20

Ja nie mam haluksów ale coś innego, tzn od małego mam zawsze podgięte palce u nóg i to dopiero chujoo w roszach wygląda :wall:
Awatar użytkownika
Perzon

Rozmiar: US10
Ulubiona marka: DURZO RUŻNYH
Pozytywy: 24

Postautor: zybcyk92 » 16 maja 2014, 10:58

Też chujowo, bo pewnie przebijają Ci wszystkie kostki.

geruj pisze:Mój ojciec śmiga na korty w eqt supportach a też ma spory kłopot z tym i wygląda nieco pokracznie z "naszego" punktu widzenia.

Geruj, bo to widać jakby nie patrzeć. Choćbyś się zesrał za przeproszeniem to tego nie ukryjesz, ale tu jest też druga strona medalu. Dostrzegasz to bardziej bo o tym wiesz, normalnie na ulicy chyba nie rzuca Ci się tak w oczy, albo nawet na to uwagi nie zwracasz.

U mnie to wygląda tak. Na licowej chyba widać bardziej, albo to wina tego że 90 kupiłem na styk.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zybcyk92

Postautor: eazybb » 21 maja 2014, 15:42

Na tych am 90 mocno widać
#RYNEK
eazybb

Pozytywy: 23

Postautor: davidoffffffffff » 21 maja 2014, 15:54

Znajomy ma też dośc "zaawansowane" haluksy i śmiga we free runach i jakoś tak bardzo tego nie widać.
BTW: Da się to jakoś wyleczyć?
davidoffffffffff

Rozmiar: 11-11.5US
Pozytywy: 5

Postautor: elsidi » 21 maja 2014, 15:57

teraz patrze i nie wiem czy u mnie jest wszystko w porzadku :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
elsidi

Ulubiona marka: najlepsza
Pozytywy: 18

Postautor: zybcyk92 » 21 maja 2014, 16:37

davidoffffffffff pisze:Znajomy ma też dośc "zaawansowane" haluksy i śmiga we free runach i jakoś tak bardzo tego nie widać.
BTW: Da się to jakoś wyleczyć?

Operacyjnie. Lekarz powiedział mi kiedyś że operacja wiąże się z całą rekonstrukcją stopy + rok rehabilitacji. Na necie dodatkowo czytałem, że przez pierwsze miesiące nie umie się chodzić bo inaczej ciężar ciała się rozkłada. "Najlepsze" jest to, że konstrukcja stopy ponoć wraca do pierwotnego tj. przedoperacyjnego stanu. Ile w tym prawdy nie wiem.
Co do free runów to tak, masz racje. One mają jakąś dziwną bryłę i ta kość jakość się w nią wpasowuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
zybcyk92

Postautor: geruj » 21 maja 2014, 22:22

operacja to takie „skrobanie" tej kości btw ...
#fuckhypeshit

Awatar użytkownika
geruj

Postautor: zybcyk92 » 22 maja 2014, 14:12

hmm... no to już nie wiem, ale wydaje mi się że nie tylko bo, reszta palców też przez to jest niepoprawne ustawiona. Nie ważne. Nie takie było założenie tego topicu.
Obrazek
Awatar użytkownika
zybcyk92

Postautor: mczay » 30 lis 2019, 9:09

Haluksy wydają mi się być ogólnie dość problematycznym schorzeniem. Sam wygląd stopy to nic w porównaniu ze znalezieniem odpowiednich butów. Na stronie: http://hellozdrowie.pl/haluksy-leczenie ... lne-formy/ są opisane domowe i naturalne metody na wyleczenie haluksów. Jestem ciekawa czy są skuteczne... :)
Awatar użytkownika
mczay

Pozytywy: 0

Wróć do Sneakers - rozmowy ogólne